
Nigdy nie ukrywałem, że podoba mi się program Szkło kontaktowe i jeszcze pracując w TVP chciałem coś takiego stworzyć. Mimo upływu lat pomysł nie umarł. Przysnął jedynie. I dziś właśnie się przebudził i rzekł: - "No, Petel - do roboty! - "No, ale jak? - pytam - Wszak od telewizji to ja już lata świetlne jestem. - "Ale przy podcastach blisko!" - pomysł na to.Zamilkłem. Racja! Przecież od dłuższego czasu staram się spełniać i dziennikarsko i radiowo. Poza tym dziedzina dziennikarstwa obywatelskiego dotyczącego spraw ludzi żyjących obok mnie zawsze bliska mi była. Tak więc - do roboty!